زمان پرداخت وام معوق از رتبه معلمان روز جدید است

یکی از موضوعات مهمی که در این زمینه مطرح می شود، تعریف جامعه هدف و تبیین شرایط معلمان بازنشسته مشمول طرح رتبه بندی معلمان است.

به گفته محمد واحدی، عضو کمیسیون نظارت بر آیین‌نامه داخلی مجلس، طرح موقت درجه‌بندی معلمان بازنشسته از تاریخ 31/6/1300 اجرایی می‌شود و معلمان بازنشسته تا آن تاریخ جاری خواهند بود. شامل این قانون نمی شود.

وحیدی در پاسخ به اعتراض معلمان بازنشسته به اجرای قانون رتبه بندی می گوید: در قانون به صراحت آمده است که رتبه بندی از 10 شهریور 1400 انجام می شود و معلمانی که قبل از این تاریخ بازنشسته شده اند مشمول رتبه بندی نمی شوند. محاسبه طرح رتبه بندی.» در اواسط مهرماه، معلمانی که 1400 سال خدمت را در آموزش و پرورش کشور به پایان رساندند، تنها بازنشستگانی هستند که مزایای طرح رتبه بندی را آشکار کردند.

وحیدی در این باره می گوید: «وزارت آموزش و پرورش پیش از این سهم سال های 1401 و 1402 صندوق بازنشستگی را پرداخت کرده است، اما سهم این صندوق برای بازنشستگان 6 ماهه دوم سال 1400 با تأخیر مواجه شده و اخیراً توسط وزارت آموزش و پرورش پرداخت شده است. دولت تاجیکستان، وزارت آموزش و پرورش».

وی عدم پرداخت حق الزحمه معلمان شاغل را دلیل تاخیر در اجرای حکم 1400 بازنشسته عنوان کرد و توضیح داد: با وجود اینکه سهم صندوق به 1400 بازنشسته واریز شده بود، صندوق به تعهدات خود عمل نکرد. محکومیت مستمری بگیران به دلیل عدم پرداخت حق بیمه معلمان شاغل.

جلسات متعددی با حضور مسئولان و نمایندگان سازمان های برنامه و بودجه کشور، وزارت آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی کشور با هدف رفع موانع اجرای قانون رتبه بندی معلمان بازنشسته برگزار شد. تشکیل کمیسیون برای محاسبه صحیح بدهی صندوق بازنشستگی کشور و پرداخت مبالغ معین سازماندهی می شود.. بازرسی و بهره برداری از کمیته فنی رفع موانع پیش آمده در مسیر اجرای قانون رتبه بندی بازنشستگان معلمان

علی فرهادی، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش چندی پیش اعلام کرد: آموزش و پرورش همه تکالیف خود را برای رتبه بندی اضطراری این افراد انجام داده و وجوه را به صندوق بازنشستگی واریز کرده است؛ صندوق بازنشستگی باید سریعاً صادر کند. حکم رتبه بندی معلمان بازنشسته و پرداخت مابقی بدهی.”

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

انفجار آنلاین: جذابیت و جذبه این بازی محبوب
کتاب کار دبستان: راهنمایی شگفت‌انگیز برای دانش‌آموزان
Exploring Realtor Canada: Your Ultimate Guide to Real Estate Excellence
Discover Your Dream Home: House with Acreage for Sale
Discover Your Dream Home: House with Acreage for Sale
شرط بندی بازی انفجار: گیمبلینگ امروزی
تماس با ما