قدیمی ترین باغ شهری کشور در تبریز + عکس


آفتاب نیوز :

حسینی منیری فر روز جمعه در بازدید از این بوستان به مشکلات و کمبودهای منطقه اشاره کرد و افزود: پیش از این اقداماتی برای آسفالت این پارک و تفرجگاه قدیمی درون شهری تبریز انجام شده بود اما با توجه به انباشته شدن مشکلات در طول سالیان، برنامه های سازمانی باید در اسرع وقت اجرا شود

وی بیان کرد: بر اساس این اقدامات و فعالیت های لازم برای تبدیل پارک گلستان به فضایی امن و تفریحی برای استفاده و بهره مندی شهروندان تبریزی به ویژه خانواده های محترم انجام می شود.

منیر فرد اجرای طرح های جالب و بدیع، آماده سازی محیط زیست، احیاء و رفع مشکلات درختان را از جمله اقدامات عاجل شهرداری مناطق هشت گانه فرهنگی و تاریخی تبریز برای ایجاد پارک گلستان برشمرد و یادآور شد: بهسازی این پارک تاریخی با هدف تبدیل مجدد آن به پارک در مرکز کلانشهر تبریز در روزنامه شهرداری منطقه 8 تبریز واقع شده است.

پارک گلستان در بخش مرکزی تبریز قدمتی طولانی و چند صد ساله دارد، در برخی اسناد تاریخچه این پارک درون شهری به زمان هورونار رشید و بیش از هزار سال پیش بازمی‌گردد.

تصویری از محوطه باغ گلستان در دهه 1330

در این اسناد آمده است که موسس باغ گلستان در تبریز، زبیده ختون، همسر هارون الرشید، در سفر به این شهر و پس از بهبودی از یک بیماری هولناک دستور ساخت باغ را داده است.

محوطه فعلی پارک گلیستون به مرور زمان به قبرستانی در محله گجیل تبدیل شده و حتی تعدادی از صوفیان، نویسندگان و آزادی خواهان تبریز در آن دفن شده اند و تبدیل آن به پارک، زیارتگاه های تاریخی را ویران کرده است.

باغ گلستان تبریز حدود 55000 متر مربع مساحت دارد که یکی از بزرگترین باغ های کشور به شمار می رود.

شهرداری منطقه هشتفرهنگی تاریخی تبریز در شرایط قدیم و مرکز مرکزی این شهر دارای 1534 هکتار وسعت در قالب پنج منطقه تحت مدیریت است.

312 هزار نفر در قالب 116 هزار خانوار در این محله شهر تبریز زندگی می کنند.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

انفجار آنلاین: جذابیت و جذبه این بازی محبوب
کتاب کار دبستان: راهنمایی شگفت‌انگیز برای دانش‌آموزان
Exploring Realtor Canada: Your Ultimate Guide to Real Estate Excellence
Discover Your Dream Home: House with Acreage for Sale
Discover Your Dream Home: House with Acreage for Sale
شرط بندی بازی انفجار: گیمبلینگ امروزی
تماس با ما