ماجرای دعوای شجریان و گلپا از زبان خودش

وی در تاریخ 29 اسفند 1396 به یاد گلپا در دوران بیماری استاد شجریان تاکید کرد: «شجریان دوست قدیمی من است و خاطرات زیادی از او دارم و هیچ اختلاف و کینه ای بین ما وجود ندارد. برای شجریان آرزوی شفا و سلامتی دارم و باید در مقابل هنرش سر تعظیم فرود آوریم.»

آفتاب نیوز :

زنده یاد گلپا در 29 اسفند 1396 در دوران بیماری استاد شجریان اظهار داشت: شجریان دوست قدیمی من است و خاطرات زیادی از او دارم و هیچ اختلاف و کینه ای بین ما وجود ندارد. برای شجریان آرزوی شفا و سلامتی دارم و باید در مقابل هنرش سر تعظیم فرود آوریم.» این خواننده پیشکسوت کشور و از اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت که دیروز 22 آبان 1402 بر اثر بیماری درگذشت، درباره استاد شجریان گفت: در ابتدای سخنانم برای آقای شجریان آرزوی بهبودی کامل دارم. و سلامتی. آنها هنرمند هستند و شایسته احترام تماشاگران هستند. در موسیقی آوازی ایران بزرگان زیادی داریم که آقایان ایرج خوجه امیری، جمال وفایی، بنان، محمود خوانسوری، عبدالوهاب شهیدی و… هستند. همه با هم دوست هستند. آقای شجریان که دوست عزیز ما هستند و مدت زیادی با ما کار می کنند و همکار ما بودند. او خواننده بسیار خوبی است. باید به این هنرمندان اهمیت داد و به آنها احترام گذاشت. شاید مردم فکر می کنند که بین ما خوانندگان تفاوت وجود دارد. من اصلا از درگیری خوشم نمیاد من با هیچ هنرمندی مخالفت نکردم، اما متأسفانه در بین ما عده ای هستند که نادان هستند و فقط می خواهند خودشان را تبلیغ کنند. می آیند چیزی می نویسند، چیزی می گویند که باعث سوء تفاهم می شود».

هنر شجریان را باید سر تعظیم فرود آورد

مرحوم اکبر گلپایگانی ادامه داد: هنرمند با هیچکس فرقی ندارد و همه را دوست دارد. البته در اجرای کار سلایق و ترجیحات متفاوتی می تواند وجود داشته باشد که طبیعی است و هرکسی روش خود را دارد. یک نفر در عرصه خوانندگی دوست دارد در ابتدا ملودی اجرا کند و دیگری در حین خواندن شعر می خواهد آهنگی را ارائه دهد. خب، همه لذت در وادی هنر است و وقتی به مخاطب آزادی کامل داده می شود، خودشان هنری را که می خواهند بشنوند انتخاب می کنند. آزادی باید در همه عرصه های فکری و به ویژه هنر فراهم باشد. وقتی آزادی هست، دیگر نیازی به بحث نیست که چرا در زمینه ارائه آثار هنری تنوع وجود دارد. اتفاقا وجود این گونه ها چیزی است که دنیا را زیبا می کند. اما گاهی این آزادی در اختیار همه هنرمندان نیست و برای برخی ممکن نیست. متاسفانه برخی آب را گل آلود می کنند و سعی می کنند از آب گل آلود ماهی بگیرند که این کار بسیار اشتباهی است. من همه این خواننده ها را مثل برادرم دوست دارم. این خواننده ایرانی همچنین گفت: امیدوارم خداوند بیماری آقای شجریان را شفا دهد و به زودی بهبود یابد. او یک هنرمند است. هنرمند پاک و پاک است، اگر هنرمند کسی را آزار داده به خودش توهین کرده است و از جایگاه دیگری که به او توهین کرده می ترسد. بزرگانی که نام بردم همه همدیگر را دوست دارند و در این زمینه همکاری می کنند. به خصوص آقای شجریان که مدت ها دوست و رفیق و همکار من بودند. هر وقت همدیگر را می دیدیم به گرمی با هم احوالپرسی می کردیم و به هم احترام می گذاشتیم. من از همه دوستانم خاطرات زیادی دارم و هر شبی که با هم بودیم خاطرات زیادی هم از آقای شجریان دارم. عکس های زیادی با هم داریم. آقای شجریان در این زمینه زحمات زیادی کشیده و برای این کشور و مردم زحمت کشیده است. باید در مقابل هنر چنین افرادی سر تعظیم فرود آوریم. نباید حرف هایی بزنند که شایسته یک هنرمند نیست. وقتی هنرمندی زحمت کشیده چرا باید از او بد بگوییم مگر اینکه خودش ایرادی دارد و با این کار به اهدافش می رسد».

من با برادرم گلریز اختلاف دارم اما…

این هنرمند فقید در ادامه به تفاوت سلیقه خود و برادرش محمد گلریز اشاره کرد و گفت: باز هم تاکید می کنم هرکسی مسیر خودش را دارد، هرکسی مدرسه ای دارد و هرکسی مسیری را در زندگی انتخاب می کند. برادرم گلریز که خیلی دوستش دارم مسیر و سبک خاصی را دنبال می کند که من آن را دنبال نمی کنم. شاید ما سلایق متفاوتی داشته باشیم، اما نباید به هم بد گفتیم، هرکسی راه خودش را می رود. هرکس بخواهد به هنرمندی توهین کند من حاضرم به من توهین و ظلم کنم اما هنرمندان نه. هنرمندان توقع زیادی ندارند و چیزی نمی خواهند. همه عاشق هستند و روح لطیفی دارند. می تواند سال ها کار کند فقط برای قطعه ای که شما بیایید و بشنوید و بپیچید. باید قدر این هنرمندان را دانست. در پایان برای دوست عزیزم جناب آقای شجریان آرزوی سلامتی دارم و تاکید می کنم به جای شعله ور کردن اختلافات خیالی و سخنان بی اساس دست جوانان و با استعدادهای این عرصه را گرفته و به آنها کمک کنیم. حتی بیشتر رشد کنند فردی که سال ها در عرصه موسیقی کار کرده و زحمت کشیده، وظیفه مهمی دارد، یعنی آموزش به جوانان. چون باید کسی باشد که راه کار را به این جوانان نشان دهد.»

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

بک لینک با کیفیت بالا: کلید به رتبه‌بندی بالاتر در گوگل
بت انفجار: پیش بینی ورزشی محبوب و سرگرم‌کننده
انفجار آنلاین: جذابیت و جذبه این بازی محبوب
کتاب کار دبستان: راهنمایی شگفت‌انگیز برای دانش‌آموزان
Exploring Realtor Canada: Your Ultimate Guide to Real Estate Excellence
Discover Your Dream Home: House with Acreage for Sale
تماس با ما