کیسه ابزار در راهپیمایی فضایی یاسمین مکبلی گم شد!


آفتاب نیوز :

در جریان پیاده روی اخیر یاسمین مقبلی و لورل اوهارا در اطراف ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)، فضانوردان به طور تصادفی یک کیسه حاوی ابزار خود را گم کردند. این کیف بعداً توسط کنترلرهای پرواز با استفاده از دوربین های ایستگاه پیدا شد و از آنجایی که تهدیدی برای ایستگاه فضایی بین المللی نبود، هیچ اقدامی برای بازیابی آن انجام نشد.

یاسمین مقبلی، کیهان نورد ایرانی الاصل که به تازگی به ایستگاه فضایی بین المللی رفته است، عصر پنجشنبه به وقت ایران پیاده روی فضایی را آغاز کرد که به مدت 6 ساعت و 42 دقیقه به طول انجامید. در این راهپیمایی دو هدف برای او و همکارانش در نظر گرفته شده بود که در حین انجام کار متوجه گم شدن کیف ابزارشان شدند.

گم شدن کیسه ابزار یاسمین مکبلی در فضا

بعداً جست‌وجوی با دوربین‌های خارجی ایستگاه نشان داد که این کیف در فضا حرکت می‌کند و احتمال آسیب رساندن به IOM وجود ندارد. در نتیجه فضانوردان کاری برای بازسازی آن انجام ندادند و از آنجایی که برای ادامه ماموریت به این ابزارها نیازی نبود، موفق شدند بدون مشکل به کار خود ادامه دهند.

هدف ماکبلی و اوهارا در این پیاده روی فضایی، جایگزینی یکی از 12 غلتک قسمت چرخان سیستم انرژی خورشیدی ایستگاه بود که به پشت خورشید رفته و با دریافت نور آن برای ایستگاه برق تولید می کرد.

فضانوردان همچنین دسته چوبی را جایگزین کردند تا برای نصب دیگر آرایه های خورشیدی در آینده آماده شوند. آنها همچنین کابلی را که قبلاً با دوربین بیرونی تداخل داشت منتقل کردند تا مشکل را برطرف کنند.

فضانورد متولد شده در این ایستگاه فضایی و همکارانش اکنون در حال آماده شدن برای بازیابی محموله جدیدی از منابع از زمین هستند که ظاهراً قرار است روز سه شنبه هفته جاری به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شود.

منبع: دیجیاتو

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

انفجار آنلاین: جذابیت و جذبه این بازی محبوب
کتاب کار دبستان: راهنمایی شگفت‌انگیز برای دانش‌آموزان
Exploring Realtor Canada: Your Ultimate Guide to Real Estate Excellence
Discover Your Dream Home: House with Acreage for Sale
Discover Your Dream Home: House with Acreage for Sale
شرط بندی بازی انفجار: گیمبلینگ امروزی
تماس با ما